Трипъл-дабъл на Леонард води Клипърс пред Леброн без Лейкърс 127-116
AP News | 2024-01-24 | 07:48:34

ЛОС АНДЖЕЛИС (АП) — Кауай Леонард направи трипъл-дабъл, Джеймс Хардън имаше 23 точки и 10 асистенции, а Лос Анджелис Клипърс победи Лейкърс 127-116 във вторник вечерта за първи път от три срещи този сезон.

Ленърд имаше 25 точки, 11 борби и 10 асистенции, включително три ключови в четвъртата, когато Клипърс се придържаха към тясна преднина .

Д'Анджело Ръсел поведе Лейкърс с 27 точки и 10 асистенции, а Антъни Дейвис имаше 26 точки и 12 борби, а ЛеБрон Джеймс наблюдаваше от резервната скамейка.

Джеймс е всеки ден с болки в левия глезен. Клипърс нямаха големия мъж Ивица Зубац, който е аут поне за месец заради разтежение на десния прасец.

Четвъртата поредна загуба на пътя свали Лейкърс под 0,500 при 22-23. Те водеха само веднъж, с една точка в началото на мача.

Клипърс спечелиха три поредни победи и 11 от 13.

Лейкърс два пъти затвориха в рамките на две точки в началото на четвъртия мач. Ленърд намери Норман Пауъл за тройка от ъглов удар и Ленърд удари Джордж с пас за опаковане. Пауъл вкара отново, а Леонард направи две наказателни удара, за да увенчае срива от 9-0, който увеличи преднината на Клипърс до 119-108. Пауъл завърши със 17 точки.

Нападателят на Лейкърс Кам Редиш накуцва от пода, едва успявайки да натовари десния си крак, след като падна в средата на корта в четвъртия.

Лейкърс последователно атакуваха коша или удряха тройки в третата. Ръсел отбеляза първите си седем точки. Той и Остин Рийвс направиха една след друга тройки, които намалиха дефицита на Лейкърс до 92-88.

Ръсел Уестбрук вкара тройки около вратарско обаждане на Руи Хачимура, преди тройката на Амир Кофи да изпрати Клипърс в четвъртият водещ 106-97. Уестбрук завърши с 16 точки.

Клипърс стреляха 66% от пода през първото полувреме и се отдръпнаха със серия 15-9, за да отидат на полувремето, водейки със 77-64. Ленърд направи всичките си седем гола от игра през полувремето, когато и двата отбора отбелязаха почти всеки път на терена.

Уестбрук липсваше дясната му обувка, когато отбеляза тройка през първата четвърт.

Лейкърс: домакин на Чикаго Булс в четвъртък.

Клипърс: Посетете Торонто Раптърс в петък, за да откриете пътуване със седем мача.